Nie Inaczej

Są ludzie, którzy nie używają rąk podczas malowania, a malują. Malowanie jest dla nich normalnością, nawet wtedy, gdy stosują metody dość niekonwencjonalne. Nie jest istotne, że trzymają ołówek, czy pędzel w zaciśniętych ustach lub też w palcach stopy. Każdy z tych sposobów wymaga jedynie treningu, czasu i cierpliwości. Jedni używają rąk, drudzy ust, jeszcze inni nóg po to, by przenieść na papier i płótno swoje wrażenia, uczucia, czy zaobserwowaną rzeczywistość.

Choć tworzone inaczej, ich prace wyglądają Nie Inaczej

Żegnamy naszą Artystkę

Żegnamy naszą ARtystkę

30-lecie AMUN

Malowane stopą. Autor:Stanisław Kmiecik Malowane stopą.
Autor: Stanisław Kmiecik

Tradycją Wydawnictwa Amun jest organizowanie raz w roku plenerów malarskich w różnych częściach kraju. Od 31 maja do 4 czerwca 2023 r. Wydawnictwo zorganizowało w Wiśle jubileuszowy plener z okazji 30-lecia Wydawnictwa AMUN. W plenerze wzięli udział artyści: Stanisław Kmiecik, Mariusz Mączka, Walery Siejtbatałow, Arkadiusz Cyprian, Teresa Frys, Katarzyna Warachim, Jadwiga Markur, Małgorzata Waszkiewicz, Mikołaj Kastelik, Jan Sporek, Mariola Wower, Marika Kropidłowska, Bartosz Ostałowski, Joanna Sobierajska i Grzegorz Gawryszewski. Obecni byli także nasi nowi i najmłodsi artyści: Martyna Gruca, Staś Salach i Miłosz Bronisz, którzy bardzo dobrze czuli się wśród starszych kolegów.

Tematem warsztatów malarskich prowadzonych przez artystkę Monikę Ślósarczyk był „Człowiek i twarz”. Artyści z zaangażowaniem i dużym skupieniem podeszli do zadania.

Na zakończenie pleneru wszyscy zgromadzili się przy ognisku z muzyką góralską. Pogoda i humory wszystkim dopisywały.

W sobotni wieczór odbył się bankiet z okazji 30-lecia Wydawnictwa AMUN. Były tańce oraz konkursy wiedzy o wydawnictwie i o Światowym Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami.

Wszyscy świetnie się bawili i przywieźli ze sobą wiele miłych wspomnień.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w miłej i przyjaznej atmosferze.