Wybór nowego Prezesa Związku

W dniach od 1 do 6 lipca 2013 r. odbyło się w Wiedniu XI Zgromadzenie Plenarne Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Polskę reprezentowało 4 artystów: Stanisław Kmiecik, Krzysztof Kosowski, Mariusz Mączka i Jerzy Omelczuk.

Wybrano nowego Prezesa Związku pana: Serge Maudet z Francji.

Jest on czwartym Prezesem Związku, poprzednio funkcję te pełnili:

  • prof. Arnulf Erich Stegmann (założyciel i pierwszy prezes VDMFK) od 1957r. do 1984r.
  • Marlyse Tovae - 1985 - 2001
  • Eros Bonamini - 2002 - 2012

Serge Maudet
Serge Maudet
Urodzony: 01 luty 1954 r. w Roussay, Francja
Gatunek: Malarstwo ustami
Pełnoprawny członek VDMFK od 1983 r.
Członek Zarządu VDMFK od 2002 r.

Serge Maudet od urodzenia ma sparaliżowane ręce i nogi. Jednakże jego matka już od dzieciństwa uczyła go, jak posługiwać się ustami i trzymać w nich kredki.

"Przyszedłem na świat z pędzlem z ustach. Malarstwo było moją pierwszą formą ekspresji. Jako dziecko rysowałem rzeczy, których nie mogłem robić i w ten sposób mogłem wyrazić swoje uczucia"

W wieku 17 lat artysta rozpoczął zaocznie kurs księgowości. Jednakże szybko przekonał się, że nie jest stworzony do tego rodzaju pracy. Dlatego też zdecydował całkowicie poświęcić się rysunkowi. Mając 22 lata otrzymał stypendium od Związku, a w roku 1983 został jego pełnoprawnym członkiem. W październiku 2002 roku na walnym zebraniu w Lizbonie został wybrany na członka Zarządu.

Serge Maudet pobierał prywatne lekcje malarstwa u profesora w Paryżu. Jako pejzażysta, malarz tworzy zgodnie z wielkimi tradycjami francuskiego impresjonizmu. Na wielu obrazach widnieją jednak detale, świadczące o indywidualnym spojrzeniu na świat. Serge Maudet co roku bierze udział w licznych wystawach. Ponadto jest także instruktorem na kursach dla osób, które pragną przeżyć przygodę z malarstwem.

To właśnie dzięki kursom i swojej pracy Serge Maudet osiągnął wielki sukces, często z dużym zainteresowaniem opisywany w mediach.

Serge Maudet