Urodziła się w 1961 roku. Mieszka na Pojezierzu Drawskim w Złocieńcu. W wieku 6 lat stwierdzono u niej postępujący zanik mięśni.

Przed malowaniem pisała wiersze. Wydała trzy tomiki wierszy i zdobyła kilka nagród literackich. Brała udział w wielu wystawach, w tym otrzymała dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literacko Plastycznym w Poznaniu.

Z Wydawnictwem "Amun" współpracuje od 1998 roku.

"Mottem mojego życia są słowa T. Carlyle: "nie to co mam, ale to co tworzę jest moim posiadaniem"".

"O malarstwie nie miałam zupełnie pojęcia, uważałam, że nie mam talentu. W moim malowaniu na początku bardziej chodziło o terapię psychiczną i znalezienie sensu życia niż tworzenie wielkich dzieł. Sam akt tworzenia był najważniejszy. I tak, w 1994 roku znalazłam się przed białą płytą, z pędzelkiem w ustach. Namalowałam drzewo, mój pierwszy obraz. Myślę, że wybrałam je podświadomie, ono było silne, a ja taka właśnie chciałam być. Po kilku miesiącach odrodziłam się na nowo, odzyskałam radość i spokój. Przestało być już tak ważne moje niesprawne ciało. Malarstwo mi w tym pomogło".

"Szczególną przyjemność sprawia mi malowanie przyrody - odkrywanie kolorów i tworzenie jej kształtów. Stąd często przebywam w lesie, na łące, nad jeziorem. Gdy maluję wszystko staje się lepsze, również w sobie odzyskuję wewnętrzny ład. Wciąż się uczę, maluję po kilka godzin dziennie, najczęściej farbami olejnymi".

Sens mojego życia polega na tworzeniu i dawaniu. Bo tworząc daję siebie. Dzięki temu moje życie jest podobne do koloru moich obrazów".